Moderní
Fitness centrum

Yaw Tai Chi Self Defence

Co je to Yaw Tai Chi Self Defence
Je Tai Chi forma vytvořená mistrem Yaw Hwa Chin, který v ní kombinuje svoje zkušenosti získané po 40 letech praxe v různých bojových umění. Využil prvky Tai Chi Chuan, Kung Fu, Karate, Aikido, Krav Maga a Qi Gong a vytvořil z nich svůj vlastní styl Tai Chi Chuan. Pohyby jsou měkké, založené na kruhové síle, sledující vlastní rytmus dýchání. Každý pohyb je samostatnou sebeobranou technikou. Je to jedna z nejlepších cest, jako zlepšit svoje zdraví, posílit důvěru ve svoje schopnosti, zaostřit svojí koncentraci a současně zdokonalit sebeobranné techniky. Yaw Tai Chi Self Defence forma je vhodná pro každého. Jak pro dámy, které se nikdy s žádným bojovým uměním nesetkali. Tak pro zkušené bojovníky.

Techniky vycházejí z přirozených, instinktivních reakcí na různé formy útoku. Které jsou jednoduché a efektivní. Na začátku je výuka individuální a následně se cvičí ve dvojicích s cílem získat rutinu při jejich aplikací a prohloubit pochopení pohybu v adekvátní situaci. Tai chi je jeden z nejstarších bojových systému, stejně jako je jedním z nejpopulárnějších. A navíc mylně chápaných čínských bojových umění, které se v současnosti cvičí. Množství lidí ho cvičí pro zdraví a uvolnění, ale jen málo z nich si uvědomuje jeho bojový základ.

Z historického hlediska se vznik Tai Chi připisuje Čang San-fengovi, který údajně během třináctého storočí skombinoval bojové techniky založené na pohybech hada a bílého čápa s vnitřní silou. Hlavním záměrem Tai Chi jako sebeobrany je použít, řídit a odrážet protivníkovu sílu proti němu samému.

Specifikem Tai Chi je schopnost proniknout svojí silou za povrchní úroveň útoku. To vyžaduje, aby adept dosáhl pokoje stojící hory a pohyb bystřiny. Pohyb musí být silný a současně plynulý. Hlavný rozdíl mezi Tai Chi Chuan a jinými bojovými uměními je ve vyvinutí a použití síly.

Při Tai Chi je hlavní důraz kladen na metody, které vytvářejí a kultivují různé typy vnitřní síly pro různé situace. Tai chi používá kruhovou sílu při rušení a neutralizování útoku. To znamená, že spíše odchyluje, než zastavuje útok. Síla Tai Chi je beztvará a při její použití se svaly nenapínají, jsou uvolněné a hladké. Další charakteristikou síly Tai Chi je její rychlost, což znamená, že je více síly nasazené v kratším čase. Sílá Tai Chi je jako exploze.

 

Kurz Yaw Tai Chi Self Defence (YTSD)
Náplní každého dne je rozcvička zaměřená na kondici a strečink, Qi Gong (práce s vnitřní energií), cvičení formy a nácvik jednotlivých sebeobranných aplikací. Po ukončení kurzu boudou jeho účastníci ovládat celou Yaw Tai Chi Self Defence formu včetně všech bojových aplikací.

 


Převzato z http://www.asiabudocenter.eu/ytsd.html

Líbí se Vám tato stránka?