Moderní
Fitness centrum

JÓGA

 

HATHA JÓGA

Hatha jóga klade důraz na ucelenou praxi, vedoucí k rovnováze mysli, těla i duše. Lekce jsou vedeny v mírnějším tempu,  zaměřeníme se na prožitek ze cvičení, což nám pomůže ponořit se více do sebe a vymanit se na chvíli z věčného kolotoče mysli. Vhodné pro úplné začátečníky i jógové nadšence.

Samotné slovo hatha je složeno ze slovha a tha. Ha znamená v sanskrtu Měsíc, jako symbol negativní energie, thapotom Slunce, jako symbol pozitivní energie. Což napovídá, že záměrem hatha jógy je vnést harmonii našemu tělu, mysli a duchu a přinést rovnováhu mezi protikladnými principy.

 V ásanové praxi (pozice těla) budeme balancovat mezi aktivitou a uvolněním, dynamičtějším a klidnějším prováděním jednotlivých cviků. Důležitou součástí je i práce na kontinuálním (souvislém) zaujímání jednotlivých pozic, kdy se za použití vědomého dechu, času a gravitace budeme dostávat blíže k limitům našeho těla. Malá část hodiny bude věnována i dechovým technikám pránájámy, jež kromě mnoha jiných benefitů napomáhají k očistě organismu na fyzické i mentální úrovni a také relaxaci. Díky pravidelné relaxaci člověk skrze hluboké uvolnění získává daleko větší nadhled a odstup od situací. 

Haha jóga je vinikající doplněk základní tělesné výchovy i všech sportů. Zvyšuje pružnost, zdatnost i odolnost, zlepšuje krevní oběh i funkci ústřední nervové soustavy a významně snižuje nemocnost. 

Kontraindikace: těhotenství, šestinedělí, virová a bakteriální onemocnění, epilepsie, schizofrenie, hypertenze a od ní odvislé potíže, glaukom

 

 

Ranní HATHA JÓGA

V rámci ranního cvičení přivítáme nový den příjemným pohybem a pozvolným protažením celého těla pomocí hatha jógy (viz.Hatha Jóga). Ranní jemné rozhýbání probouzí tělo, ztuhlé klouby i páteř po zaslouženém spánku. Rozproudí krev v žilách,rozjasní mysl a naladí pozitivně do nového dne, kdy s úsměvem budeme odolávat každodenním výzvám. Ranní praxe je vhodná pro všechny, jak pro začátečníky, tak pro pokročilé jogíny.

Konec výmluvám – k tomu vám dopomáhej bůh a nebo ranní kurz jógy.

Budeme se věnovat dechovým cvičením, očistným technikáma ásanam (pozice těla), relaxaci. Naslouchat našemu tělu a pozorovat jej. 

Kontraindikace: akutní stavy nemoci; v těhotenství volte hodiny gravid jógy nebo individuální lekce.

 

HATHA FLOW JÓGA

Tato lekce vychází z prožitkové hatha jógy (viz.hatha jóga), avšak jednotlivé ásany jsou voleny tak, aby na sebe volně navazovaly a lekce souvisle plynula, jako v dynamičtějším stylu vinjása.

Lekce je určena mírně a středně pokročilým, experimentátorům se svými pocity a prožitky. Její struktura „flowing neboli tekoucí“ hatha jógou – volně se linoucí praxí s potřebným prostorem pro introspekci (sebepoznávání), v souladu s dechem a vnitřními rytmy.

Kontraindikace: těhotenství a šestinedělí; vysoká nadváha; nedávné operace, úrazy či akutní záněty kloubů a páteře; výrazná hypertenze/hypotenze; epilepsie; horečnaté stavy a viróza; rekonvalescence

 

Jógu si u nás můžete zacvičit se Šárkou Olšanskou

 

 

 

Líbí se Vám tato stránka?

Hustopečský
Kameňák

Tradiční závod horských a trekkingových kol pro širokou veřejnost pořádaný za podpory města Hustopeče a stálých partnerů. 

Technicky nenáročný terén je určen i pro začátečníky a širokou veřejnost. Délka závodu je 23 km (EASY) a 45,3 km (ELITE).

Více informací o Kameňáku

Vánoční desítka
Hustopeče

Tradiční závod amaterského běhu pro širokou veřejnost. Trasa převážně po asfaltu, kolem rybníku s jedním "výživným" stoupáním. 

6ti km závod je vyhlášen jako Běh s úsměvem, takže opravdu pro každého a po rovině. Součástí jsou závody dětí.  :-)

Více informací o Vánoční desítce