Moderní
Fitness centrum

Nové vybavení v kardiozóně

Od 20.12.2011 mají návštěvníci fitness centra k dispozici nový špičkový veslařský trenažér značky Concept 2. Dále posilovací stroj břišních rotátorů, rotátor od firmy DAFE fitness (viz fotogalerie) a chystají se další doplňky, které zkvalitní váš trénink.

V roce 1976 byla založena firma Concept 2 bratry Dreissigackerovými v Morisville (Vermont-USA).

Veslařský trenažér Concept 2 je světovou jedničkou již velmi dlouho. Jeho jedinečná konstrukce nabízí výjimečné aerobní a anaerobní cvičební podmínky - účinné procvičení celého těla.

Veslování procvičuje bez otřesů a nárazů tolik svalových skupin a umožňuje tak široký rozsah pohybu jako málokteré jiné cvičení.

  • Nohy - při každém veslařském tempu jsou procvičovány svaly chodidel, lýtek, stehen i hýždí, stejně jako kolena a kyčle. Protože se jedná o plynulý pohyb, je mnohem šetrnější k Vašim kloubům než jiné formy posilování dolních končetin.
  • Svalový korzet - veslování je jeden z mála efektivních způsobů procvičování vašeho svalového korzetu - hlubokého svalstva břicha a zad. Silný svalový korzet zlepšuje držení těla a působí preventivně u mnoha problémů s páteří.
  • Vrchní část těla - při veslařském tempu jsou zapojeny a účinně posilovány také ramena a pažní svaly
  • Srdce a plíce - protože je při něm současně zapojeno mnoho svalových skupin, klade veslování zvýšené nároky na kardiovaskulární systém a tak jej posiluje.

 

young_man_concept

young_man_concept

 

Na veslařských trenažérech procvičíte červeně zvýrazněné partie.

Concept 2 - model D

Kondiční trenažér Concept 2 je na trhu již dlouho světovou jedničkou a nový model D toto postavení ještě utvrzuje. Jeho jedinečná konstrukce umožňuje výjimečné aerobní a anaerobní cvičební podmínky. Cvičení na něm je bezpečné a zaručuje účinné procvičení celého těla. Běžné veslování poskytuje ten nejlepší trénink.

Concept 2 model E

DYNO je určeno pro dynamické silové cvičení. Nabízí tři základní druhy cvičení: posilování nohou (Leg press), hrudních svalů (Bench Press), rukou a zádových svalů (Seated Bench Pull). Hlavní výhodou je přesné zobrazení údajů o cvičení na monitoru. Odpor stroje je přímo úměrný vašemu úsilí. Výsledky cvičení se uchovávají v paměti monitoru. Výhodou tohoto stroje je bezpečnost a fakt, že vyvíjíte maximální sílu po celou dobu pohybu. Velmi vhodný pro rozvoj maximální, dynamické i vytrvalostní silové schopnosti a pro testování. Stroj je vhodný pro profesionální i domácí využití, pro policii a armádu.

 

Datum: 20. 12. 2011

Líbí se Vám tato stránka?