Moderní
Fitness centrum

Všeobecná sportovní příprava

Všeobecná sportovní příprava je projekt pod záštitou naší neziskové organizace Fitness Freedom race team z.s. určený pro děti školního věku.

Spouštíme přihlašování na Všeobecnou sportovní přípravu!

 

O co vlastně jde?

 

Všeobecná sportovní příprava je kroužek, který začal v roce 2016 a zaměřuje se na rozvoj mimoškolních pohybových aktivit dětí školního věku. 

 

Myšlenkou, která nás vedla k založení VSP je objevovat a podpořit sportovní nadání účástníků kroužku. 

 

Jedná se o mimořádný projekt, který nemá v okolí obdoby a těší se velké oblibě, jak dětí a rodičů, tak i široké veřejnosti. Kroužek vedou certifikovaní trenéři, kteří jsou špičkou ve svém oboru a to převážně Darina Zemanová, Kateřina Kadlecová, Sára Kopřivová, Jaroslav Stehlík a další. Všichni jsou velmi zkušení instruktoři, kteří se nadále vzdělávají v oboru a rozšiřují neustále svoje znalosti.

 

Za dobu fungování kroužku byly některé lekce, v rámci zpestření, svěřeny i jiným instruktorům z atletického prostředí. Několik lekcí proběhlo pod dozorem předního českého trenéra karate a sebeobrany Antonína Grůzy, nebo Petra Heneše (vícemistr světa WPKA ,mistr republiky v kickboxu, vicemistr republiky v muay thai, účastník zápasu K1, MMA, king of ring, muay thai, kick boxu ,vyhrál 4. místo na ME, má za sebou 78 zápasů z toho 50 výher, 6 remíz a 4 výhry KO)

 

Kroužek je rozdělen na dvě skupiny dětí a to na mladší a starší. Mladší skupina je určena pro děti od třetí do páté třídy základní školy a skupinu pro starší děti mohou navštěvovat školáci od šesté do deváté třídy. 

 

Cílem kroužku je rozvíjet pohybové aktitivy a zdravé návyky u dětí. V dnešní době, kdy je v popředí technologický vývoj, je velmi důležité dbát ná správný rozvoj pohybového aparátu právě u dětí. Za různé dysbalance mohou především zlozvyky týkající se špatného držení těla, se kterým se děti setkávají denodenně ve školních lavicích nebo u počítače. I proto je kladen důraz na osvojení si správných pohybových vzorců. Velký důraz je kladen na snahu o naučení se pracovat se svalovými skupinami a využívat je při běžných každodenních aktivitách. Jedním ze základních prvků kroužku je také rozvoj mobility a posílení středu těla. 

 

Za dobu existence kroužku se u nás "protočilo" bezmála 200 dětí. Získané zkušenosti a pohybové návyky mohou děti využívat při svých dalších sportovních aktivitách, ať už jsou jimi fotbal, stolní tenis nebo házená a mnoho dalších sportů. 

 

Všeobecná sportovní příprava probíhá na etapy. V každém roce je rozdělena na dvě pololetí. První pololetí začíná 1.9. a končí 31.1. a druhé začíná 1.2. a končí 30.6. 

 

Kde cvičíme?

Využíváme dva sály v clubu. Jeden na TRX, Indoorcycling a různé pohybové aktivity, ve druhém jsme trénovali Thai box a učili se stojku. Ve funkční zóně jsme se učili správně vyskočit na překážku a zdolat ji. V letních měsících jsme se podívali ven na stezku bosou nohou.

 

Co používáme za nářadí?

Ačkoli cvičíme převážně ve Fitness, zapomeňte na činky a stroje! Cvičíme jen s vlastní vahou těla nebo používáme různé balanční a gymnastické pomůcky. 

 

Přihlašovat se můžete již nyní prostřednictvím mailu na info@fitnessfreedom.cz nebo na tel: 778 743 443 (Přihlášení platné po odevzdání přihlášky a jejím uhrazení)

 

My už se těšíme a co vy?

Soubory ke stažení

Líbí se Vám tato stránka?