Moderní
Fitness centrum

Ing. Halka Prokešová

 

 

Jmenuji se Halka Prokešová a k různým druhům sportu a pohybu mne vedli rodiče od malička, ale protože jsem akční a v posledních letech jsem jela dost na plný plyn, kdy jsem se naplno věnovala současně mému zaměstnání v zahraničním obchodu, podnikání, dálkovému studiu na vysoké škole ekonomické, kde jsem získala titul inženýrka ekonomie, i svojí rodině, řeklo si moje tělo o zvolnění a já jsem ke svojí oblíbené cyklistice, běhu a lyžování objevila jógu. Nejdříve to byla speciálně zaměřená hormonální jóga a poté další styly jógy, které mne zklidnily a zbavily problémů se spaním, zdravotně vyladily, zbavily pracovního vyhoření a pomohly i s posílením svalových partií, které jsem při sportu zanedbávala.

Na základě svých osobních zkušeností s jógou a jejími benefity jsem se rozhodla věnovat hlubšímu studiu jógy a absolvovala jsem v anglickém jazyce vedený certifikovaný kurz lektorky jógy u indického učitele Kabira Bharti. Rozhodla jsem se věnovat józe naplno, předávat svoje zkušenosti jako lektorka jógy a přitom se neustále vzdělávat a zdokonalovat. Připravuji tedy i jógu pro těhotné, hormonální jógu pro ženy i muže, wheel jógu a další.

Skupinové lekce aktuálně vedu ve stylu hatha jógy, která zdůrazňuje výdrž v ásaně po dobu několika dechů, a ve které používáme fyzické techniky zahrnující jógové pozice (ásany), práci s dechem a relaxační techniky k protažení těla a k vybudování lepší kontroly nad našimi myšlenkami. Tyto jemné a uvolňovací lekce jsou vhodné i pro začátečníky a vedou k protažení těla, zklidnění mysli a příjemné relaxaci, jsou vedeny v klidném tempu, cviky jsou přizpůsobeny individuálním potřebám a fyzickým schopnostem jednotlivce, cvičení jógy je šetrné k pohybovému aparátu a rozvolňuje klouby.

Odpolední lekce hatha jógy jsou ve stylu zklidnění a přípravy na kvalitní večerní spánek, ranní lekce jsou pro nastartování organismu, metabolismu, imunity a vitality (vhodné před snídaní) 

Pro pokročilejší jogíny vedu skupinové lekce vinyasa flow jógy, která zdůrazňuje plynulé přechody mezi ásanami a větší flow.

 

 

Certifikáty:

Lektor jógy (200 hodin, akreditovaný kurz MŠMT)
Lektor wheel jógy (20 hodin, akreditovaný kurz MŠMT)

 

 

Kontakt: tel:  606 33 45 58

 

Líbí se Vám tato stránka?